SÍLA OTÁZEK

Jakou otázky mají obrovskou sílu vás zaujalo na workshopu v Toastmasters Leadership Institutu natolik,  že jsem od vás dostala otázky na otázky a napsala tenhle článek.

 

Protože prostá změna ve stylu kladení otázek může změnit a změní kvalitu vašeho života.

 

Nejčastější dotaz byl: Mohu dostat sadu otázek, kterou použiji pro sebekoučování?

 

Ano, dokonce ji tady uvedu. Nefungují ale jako modrá nebo červená pilulka, které dostal Neo (Keanu Reeves) ve filmu Matrix, a stačilo si vybrat. Neexistuje žádná sada obecně platných otázek.

 

Nejlepší je, naučit se silné otázky vytvářet sám. Silnými otázkami myslím ty, které postrčí ducha a pozvednou k dokonalosti, úspěchu a štěstí. Někdy přinesou i AHA moment.

 

Jako malé dítě jsem se stále ptala. Proč má ten komín díru? Kde bydlí Mikuláš v létě? Co jedí žížaly? Proč mám zdravit listonošku, když ona nezdraví? Poznávala jsem tak svět a sebe.

Jako dospělá jsem si myslela, že svět a sebe znám a řešila „problémy“. Jak pracovat více? Jak pracovat efektivněji? Jak změnit šéfa? Jak komunikovat lépe s kolegy? Jak chodit dříve spát? Jak nebýt ve stresu? Proč se mi nepovedla prezentace? Jak najít dost času na rodinu?

Všechny uvedené otázky jsou zajímavé, ale špatně položené. Proč?

 


 

Záleží na dvou základních dovednostech – umět otázku správně zacílit a umět ji správně zformulovat.

 


 

Začneme s formulací. Všimli jste si, že děti se ptají vždy na současný stav nebo na budoucnost?  Proč má slon chobot? Kam pojedeme? Budou tam krávy? Když se ptají na minulost, tak jen aby se něco nového naučily. Jak málo peněz měli dědeček a babička když jsi byla malá? Děti to mají zmáklé. To jen my si to příliš komplikujeme, když příliš hodnotíme (především sebe), a příliš přemýšlíme: Proč jsem to zkazil? Jak jsem to mohl ztratit?

 

Všimněte si, děti se vždy ptají na to, co bude, na to, co vyřeší jejich touhu po nových informacích a rozhodně nejsou skeptické. Co si z toho odnést?

Otázky tvořte pozitivní, orientované na řešení a do budoucnosti. Stejně jako děti je pokládejte jednoduše.

 


 

Za druhé a především musíme vědět, na co se ptát. A to už je složitější. Vytvářet silné otázky, které nás posunou, se učíme celý život. Jako kouč s vámi tančím a pokládám otázky v návaznosti na to, o čem mluvíte v rámci procesu, a pomáhám dojít k podstatným vhledům.

 

Většinou nestačí jedna otázka. Jde o proces. Nejznámější a také nejjednodušší užívaný model je GROW Johna Whitmora (Goal, Reality, Options, Will – Cíl, Realita, Možnosti, Vůle). Otázky sestavené podle modelu GROW jsou určeny hlavně pro nastartování výkonu a nalezení řešení. Zde nabízím sadu otázek sestavených podle tohoto modelu pro „koučování naslepo“, kdy nevím, o jaký problém jde, nebo koučuji skupinu.

Pro stažení otázek klikněte přímo na obrázek. 

Při odpovědi na otázky dejte pozor na svá omezující přesvědčení. Věřte první a poctivé odpovědi.

 

V každé situaci pokládám jiné otázky. Takové, které se situace týkají a které potřebujete slyšet. Jiné otázky pokládám, když hledáte sami sebe, své hodnoty a přesvědčení, když chcete zvýšit sebedůvěru, najít padnoucí zaměstnání pro vás, provést změny v životě nebo řešíte vztahy. Základní sadu otázek máte.

 


 

Pro jakou oblast vás zajímají otázky do dalšího článku a proč?

Můžete mi napsat a dostat odpověď přímo vám na míru.  

 


 

 

Pokud se chcete dozvědět více, doporučuji knihy:

  • Irma Bohoňková: Sebekoučování
  • Jiří Suchý, Pavel Náhlovský: Životní koučování a sebekoučování
  • Stefanie Demann: Sebekoučink

 


 

 

Nebo mi zavolejte nebo přijďte na kurz Základy koučování.

 


 

V každém případě držím palce. To nejdůležitější znáte: nebát se a zkoušet. Nové odpovědi jsou výsledkem nových otázek.

Úspěšní lidé si jen kladou nové a lepší otázky a tak se jim dostává lepších odpovědí. Jste ti úspěšní.


Comments are Closed